NAUKA GRY NA GITARZE

Zajęcia z nauki gry na gitarze prowadzi u nas Paweł Ścibiński, utalentowany muzyk, multiinstrumentalista , gra w kilku zespołach m. i. „Nagła Zmiana Klimatu”, „MP2”, „Alice and The Why Ducks”, „Wahanara” i „Wookmen”. Od rozrywki przez rock do jazzu.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w sali prób GCKSTiR oraz we wtorki w Olszanowie w świetlicy wiejskiej.

Warsztaty Origami

„Origami nadaje życie zwykłej kartce papieru” – sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską.

Uczestnicy uczą się samodzielnie tworzyć zabawki i ozdoby z papieru. Rozwijają swoją logikę i koncentrację. Stają się bardziej cierpliwe, pomysłowe i kreatywne. Ponadto ćwiczą swoje zdolności motoryczne i spędzają miło czas na wspólnej pracy i zabawie ze swoimi rówieśnikami.

Zajęcia odbywają się:

świetlica Pieniężnica – wtorek godz. 16.00

świetlica Brzezie – środa godz. 16.00

świetlica Gwieździn – czwartek godz. 16.00

sala GCKSTiR w Rzeczenicy – piątek godz.14.30 – grupa młodsza

godz.16.00 – grupa starsza

Zespół taneczny „Retro”

Od kilku lat przy Gminnym Centrum Kultury działa formacja taneczna „RETRO” prowadzone przez Panią Volhę Manenok. Zajęcia dają możliwość poznania różnych form tanecznych, pokazania własnej osobowości. Uczą też współpracy, wytrwałości, systematyczności i pozytywnej rywalizacji. Zajęcia taneczne to doskonały sposób na zdrową i kreatywną formę spędzenia wolnego czasu. Przez wiele lat formacja zdobywała miejsca na podium w różnych konkursach tanecznych w naszym regionie.

Zajęcia prowadzone są w piątki od godziny 13:30 do 15:15 w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Rzeczenicy.

Warsztaty plastyczne

Zajęcia prowadzone obecnie przez Bartłomieja Ożanskiego – cenionego plastyka, artystkę „z krwi i kości”. Uczestnicy zajęć skupiają się przede wszystkim na technikach rysunkowych i malarskich oraz rzeźbiarstwie.

Zajęcia odbywają się w środy i czwartki o godz. 17.00 w GCKSTiR oraz piątki o 17.00 w świetlicy w Pieniężnicy.

Nauka gry na instrumentach klawiszowych

Zajęcia od wielu lat prowadzi Wojciech Zych – zawodowy muzyk i pedagog. Odbywają się we poniedziałki i wtorki od godz. 16.00 w GCKSTiR.

ZUMBA

Zajęcia sportowo-taneczne prowadzone przez wciąż uśmiechniętą Martę Kumor. Uśmiech powoduje eksplozja endorfin, jakie Zumba wyzwala. Wspólnie ćwiczymy/tańczymy we wtorki o godz. 18.30 w Olszanowie, w środy o godz. 19.00 w GCKSTiR, w czwartki o 19.00 w świetlicy w Gwieździnie.

Zespół PDM

PDM, czyli Przyjaciele Dobrej Muzyki od lat ćwiczą i koncertują podczas imprez i uroczystości organizowanych przez GCKSTiR, uświetniając je wyszukanym repertuarem. Chętnie biorą także udział w przeglądach i konkursach, odnosząc liczne sukcesy. Zespół prowadzi Włodzimierz Bloch.

 

Ponadto niecyklicznie w ramach działalności GCKSTiR odbywają się warsztaty teatralne, fotograficzne, komputerowe, wokalne, instrumentalne, karciane i inne.