Czekamy na produkty żywnościowe dla potrzebujących. W sobotę zbiórka przy sklepach w Rzeczenicy

Tylko do najbliższej soboty trwa zbiórka żywności dla potrzebujących w ramach akcji „Z sercem  przy stole” prowadzonej w gminach Człuchów, Debrzno a od tego roku również w gminach Rzeczenica i Lipka. W Rzeczenicy czekamy na produkty żywnościowe w siedzibie Gminnego Centrum Kultury codziennie w godz. 7-16, w sobotę natomiast pracownicy GCKSTiR oraz wolontariusze od godz. 8 do godz. 11 będą zbierali żywność przed Delikatesami Centrum oraz przed Biedronką w Rzeczenicy. Zapraszamy do dołożenia swojej cegiełki dla potrzebujących.

Akcja „Z sercem przy stole” odbywa się już po raz trzeci. Wymyśliły ją Dorota Wachnik z Kołdowa oraz Marta Urbańska z Debrzna – dwie przyjaciółki, które postanowiły wesprzeć potrzebujących w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie. Paczki z darami trafiają do osób starszych, często samotnych które potrzebują wsparcia, a niekiedy, z różnych względów nie korzystają z pomocy GOPS. Od samego początku z organizatorkami akcji współpracują sołtysi, którzy podpowiadają, do kogo powinny trafić dary. Podobnie będzie również w gminie Rzeczenica. Niestety, przynajmniej na razie, produktów przynoszonych do GCK zbyt wiele nie ma, stąd też zbiórka żywności przed sklepami. O tym, że może to przynieść fantastyczny efekt świadczy akcja przeprowadzona w ostatnią sobotę przez strażaków z OSP Debrzno. Efekt jest naprawdę imponujący, co widać na zdjęciach zamieszczonych przy artykule.