Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Ferie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką Gminną

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13
Podobnie jak w ubiegłym roku, Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Biblioteka Gminna w Rzeczenicy zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Działo się będzie sporo i nikt nie powinien narzekać na nudę.
W pierwsze dni ferii – 16 i 17 stycznia od godz. 10 zapraszamy do biblioteki w Rzeczenicy. W poniedziałek (16) wykonywane będą odlewy z gipsu. Panie z biblioteki zaproszą również do kolorowania papierowych podobizn dziadków. Kolejnego dnia w bibliotece zaplanowano malowanie farbami gotowych odlewów z gipsu. Będą też quizy, krzyżówki i kolorowanki.
W środę, 18 stycznia od godz. 10 zaplanowaliśmy warsztaty z rękodzieła prowadzone przez Izabellę Szulc w Gminnym Centrum Kultury. Będzie to doskonała okazja do tego, żeby samodzielnie wykonać prezent dla babci i dziadka, którzy już 21 i 22 stycznia będą mieli swoje święto. Wiemy, że dorośli, którzy uczestniczą w poniedziałkowych warsztatach z Panią Izabellą tworzą podczas tych zajęć przepiękne przedmioty i jesteśmy przekonani, że prezenty przygotowane podczas spotkania będą wyjątkowe i spodobają się obdarowanym. W środę przewidzieliśmy również konkurs rysunkowy o tematyce profilaktycznej (z nagrodami).
W czwartek, 19 stycznia chętni będą mogli wybrać się z nami do kina w Przechlewie. W poniedziałek opublikujemy ankietę z tytułami filmów do wyboru. Z zaproponowanej listy będziecie mogli wybrać dwa, które zobaczycie podczas seansu w Kinie za rogiem. Wybierzecie dwa tytuły, bo podczas ferii zaplanowaliśmy dwa wyjazdy do Przechlewa. Co ważne – są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy do kina, a jeśli będą zainteresowani – autobusy będą zabierały dzieci nie tylko z Rzeczenicy, ale też z Gwieździna, z Brzezia i z Międzyborza. Chętni do udziału w wyprawie do kina mogą zgłaszać się pod numerem telefonu 728 878 290. Koszt wyjazdu do kina to 10 zł.
W piątek – 20 stycznia od godz. 10 w Gminnym Centrum Kultury zaplanowaliśmy wielkie pieczenie rogalików. Warsztaty poprowadzi Dorota Brejska. Rogalików powstanie bardzo dużo, tym bardziej, że wybierzemy się na spacer ulicami Rzeczenicy i upieczonymi przez was słodkościami będziemy częstowali mieszkańców Rzeczenicy.
W poniedziałek, 23 stycznia w bibliotece w Rzeczenicy zaplanowano tworzenie kreatywnej makiety 3 D. Dodatkowo w planach rebusy, zgadywanki i kolorowanki. Początek o godz. 10.
We wtorek, 24 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Rzeczenicy od godz. 10 kolejne zajęcia, które poprowadzi Izabella Szulc. Tym razem tworzone będą karnawałowe maski. Przydadzą się na pewno podczas piątkowego balu karnawałowego na zakończenie ferii. Dodatkowo tego dnia maraton planszówek.
W środę, 25 stycznia zaplanowaliśmy wyjazd do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Startujemy z Rzeczenicy o godz. 7:00. O godz. 11 zaplanowane jest zwiedzanie muzeum. Później przewidziany jest spacer z przewodnikiem po Toruniu. Przed wyruszeniem w drogę powrotną do Rzeczenicy odwiedzimy restaurację typu fast food. Koszt takiej całodniowej wyprawy to 80 zł.
W czwartek, 26 stycznia wybierzemy się na drugą wyprawę do kina w Przechlewie.
W piątek, 27 stycznia organizowany jest bal na zakończenie ferii. Startujemy o godz. 16. Zabawa w GCK Rzeczenica przewidziana jest do godz. 19. Animacje podczas balu poprowadzi Pani Gabrysia, doskonale znana dzieciom z gminy Rzeczenica.
Zajęcia w trakcie ferii przewidziane są też w bibliotece w Brzeziu.
18 stycznia od godz. 16 gry, quizy i zabawy z wiedzy o Polsce pt. „Kocham Cię Polsko”
24 stycznia (godz. 11) – wyprawa do leśnej stołówki na dokarmianie zwierząt (start sprzed biblioteki)
Zajęcia w świetlicach w Gwieździnie i w Olszanowie poprowadzi Dorota Brejska. Odbędą się one 16 i 23 stycznia (Gwieździn) oraz 17 i 24 stycznia (Olszanowo) w godz. 10-13. W pierwszym tygodniu ferii podczas tych zajęć będą powstawały prezenty dla babć i dziadków, w drugim przewidziano zajęcia kulinarne.
Zajęcia organizowane przez GCK oraz Bibliotekę Gminną podczas ferii są dofinansowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Czytaj cały artykuł
Skip to content