Kaczy Dołek – to jeden z punktów widokowych położonych nad jeziorem Szczytno. Dotrzeć do tego miejsca można wybierając się na spacer, lub przejażdżkę rowerową z Rzewnicy. Droga prowadzi wzdłuż linii brzegowej.

Po pokonaniu około 2 kilometrów dotrzemy do celu. Z platformy ustawionej na Kaczym Dołku rozpościera się widok na jezioro, wyspę znajdującą się na akwenie… Niegdyś było to miejsce, gdzie biwakowali harcerze, obecnie to miejsce służy tym, którzy chcieliby urządzić sobie piknik, bądź też zatrzymać się na chwilę w urokliwym miejscu. Jak głosi opowieść nazwa miejsca wzięła się stąd, że w 2006 (może w 2007) roku, gdy powstał pomysł, żeby stworzyć punkt widokowy – to miejsce upodobały sobie kaczki. Jeden z obserwatorów stwierdził, że „to taki kaczy dołek” i nazwa, chociaż obiegowa – przyjęła się i funkcjonuje do dzisiaj. Oprócz punktu widokowego znajduje się tutaj wiata, gdzie w gronie znajomych można usiąść i pobiesiadować. Z Kaczego Dołka można wybrać się na wycieczkę do Gwieździna, jednej z większych miejscowości gminy Rzeczenica w której znajduje się zabytkowy kościół.

Warto podkreślić, że co roku – dokładnie 3 maja na Kaczym Dołku spotykają się rowerzyści, którzy wyruszają z Rzeczenicy na rodzinny rajd rowerowy. Właśnie w tym miejscu zlokalizowana jest meta wyprawy. Po zakończeniu rajdu uczestnicy mogą odpocząć przy kiełbasce z grilla i wziąć udział w konkursach organizowanych dla nich przez pracowników Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.

 

Czytaj cały artykuł

 

 

Skip to content