Rzewnicki Szlak Rowerowy to sieć ścieżek rowerowych położonych wzdłuż linii brzegowej jeziora Szczytno Wielkie i łączących pobliskie miejscowości i kompleksy turystyczne (Gwieździn, Rzewnicę, Rzeczenicę i Koprzywnicę).

Gwieździn – Rzeczenica – Koprzywnica – to malownicza trasa o długości prawie 7 km. Szlak rozpoczyna się w Gwieździnie i biegnie przez tereny leśne polożone w większości wzdłuż linii brzegowej jeziora Szczytno. Na trasie znajdują się dwa tarasy widokowe wyposażone w paleniska i murowane grille. Pierwszy zwany „Kaczym Dołkiem”, usytułowany jest na półwyspie w okolicach trzeciego kilometra trasy. Drugi taras ma kształt statku, który wyrasta z linii brzegowej. Położony jest w bezpośredniej okolicy Kompleksu Turystycznego „Rzewnica” (piąty kilometr trasy). Szlak kończy się w Koprzywnicy, gdzie znajdują się czterogwiazdkowy hotel i restauracja.

Rzeczenica-Rzewnica – to ścieżka będąca bezpośrednim połączeniem Rzeczenicy i Kompleksu Turystycznego w Rzewnicy. Zaczyna się na skraju drogi krajowej nr 25 u wylotu z Rzeczenicy. Po drodze przecina malowniczy parów, przez który przepływa rzeka Słopnica. Cała trasa charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem wysokości i zadowoli rowerzystów szukających wymagających szlaków. Łączna długość ścieżki wynosi ok. 3,7 km.

 

Czytaj cały artykuł

 

 

Skip to content