I Rzeczenicki wyścig ślimaków na zakończenie obchodów Gminnego Dnia Dziecka

Jak już informowaliśmy, tegoroczny Gminny Dzień Dziecka w gminie Rzeczenica będzie wyjątkowy. W sobotę – 29 maja z wesołą ekipą dotrzemy do wszystkich sołectw gminy Rzeczenica. Gwarantujemy dużo śmiechu i zabawy z klaunem, bocianem, myszką Mickey i z Biedronką. Będą bańki mydlane, słodkie upominki i dużo muzyki. Dla najmłodszych, którzy o godz. 18:30 pojawią się na boisku przy amfiteatrze w Rzeczenicy, mamy jednak coś specjalnego. W tym roku zorganizujemy bowiem I Rzeczenicki Wyścig Ślimaków. Takie wyścigi organizowane są cyklicznie w Walimiu w okolicach Wałbrzycha, w tym roku po raz pierwszy odbędą się w Rzeczenicy.

W wyścigu będą brały udział ślimaki winniczki. Młodzi mieszkańcy gminy, którzy zechcą wystawić zawodnika, będą mogli przynieść swojego zawodnika, my postaramy się dostarczyć około 20 ślimaków dla osób, które swoich reprezentantów nie będą miały. Ważne jest to, że każdy z „trenerów” (lub jego opiekun) podpisze zobowiązanie, że po zakończonym wyścigu, jego zawodnik zostanie wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.

Na czym będą polegały zawody? Na środku specjalnego banneru wyznaczone zostanie pole startu na którym będą ustawieni zawodnicy. Każdy z nich będzie miał swój numer startowy, a trenerzy będą mogli nadać imię swoim zawodnikom. Po sygnale startu ślimaki wyruszą przed siebie a wygra ten, który jako pierwszy przekroczy linię mety.

Każdy z trenerów otrzyma certyfikat udziału w zawodach, najlepsi zostaną nagrodzeni. Zawody rozegramy w dwóch kategoriach wiekowych 0-10 lat i 11-18 lat. O szczegółach będziemy informowali przed samym wydarzeniem.