Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Rzeczenicy

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Niedzielne popołudnie w Rzeczenicy było magiczne i wyjątkowe, przede wszystkim za sprawą Pań, które przyszły aby rozpocząć świętowanie Dnia Kobiet, ale też za sprawą artystów, których zaprosiliśmy do Gminnego Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowali się Daria Zaradkiewicz – wokalistka, laureatka „Szansy na sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych oraz Paweł Nowak, jedyna osoba na sali, która ma swoją stronę w Wikipedii. Jak czytamy w tej internetowej encyklopedii – Paweł Nowak to „akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu.”  Koncertuje nie tylko w Polsce, ale też całej Europie – w Niemczech, Szwecji, Danii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji…

„Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 2003 roku Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, jak również pomysłodawcą i współtwórcą jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Właściciel prywatnej kolekcji akordeonów, posiada ponad 330 eksponatów z całego świata, niektóre z nich są jedynymi egzemplarzami na świecie, najstarsze pochodzą z lat 20. XIX wieku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów.”

Każda z Pań, które pojawiły się w niedzielę w Sali widowiskowej GCK otrzymała tulipana, kartkę z życzeniami podpisanymi przez Marcina Szulca, wójta gminy i Krzysztofa Szadziewicza, przewodniczącego Rady Gminy oraz pakiet maseczek i ulotkę informującą o szczepieniach przeciwko Covid-19. Być może w ostatnim czasie wielu z nas, w natłoku informacji na temat wydarzeń w Ukrainie nieco zapomniało o pandemii, ale jest ona z nami przez cały czas.

Podczas koncertu pt. „L’Aperitif” usłyszeliśmy przede wszystkim piosenki francuskie, chociaż zdarzyła się i jedna hiszpańska. Publika była urzeczona i nic dziwnego, że po zakończeniu koncertu artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po koncercie nastąpił czas na losowanie nagród wśród uczestniczek koncertu. Jedna z Pań otrzymała piękny box kwiatowy, kilka innych wróciło do domów z pakietem gadżetów GCKSTiR. W planach było też losowanie voucherów na obiadokolację dla dwóch osób w hotelu Aubrecht. Do dyspozycji mieliśmy dwa takie zaproszenia. Trafiły one do Panów, którzy nadesłali życzenia dla bliskich sobie Pań.

W trakcie koncertu oraz po jego zakończeniu można było raczyć się kawą, herbatą oraz pysznymi ciastami upieczonymi przez Dorotę Brejską z Gwieździna.

Czytaj cały artykuł
Skip to content