Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Obchody Święta Niepodległości w Gwieździnie i w Brzeziu

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13
Już w najbliższą sobotę – 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W gminie Rzeczenica tradycyjnie już tego dnia sporo dzieje się w Gwieździnie. Tego dnia obchodzony jest bowiem również odpust parafialny. I to właśnie w kościele pod wezwaniem Świętego Marcina Biskupa odprawiona zostanie uroczysta msza święta. O oprawę nabożeństwa zatroszczą się młodzi trębacze reprezentujący Nadleśnictwo Okonek. Po zakończonej mszy zespół Knieja wystąpi z koncertem.
Z kościoła uczestnicy obchodów przejdą do świetlicy wiejskiej, gdzie będzie czekał na nich poczęstunek. Będzie ciepła zupa, ciasto, kawa i herbata.
Uroczystość przygotowana została przez Sołectwo Gwieździn wspólnie ze Stowarzyszeniem „Zawsze razem” i parafią w Gwieździnie. Wydarzenie wsparły też Urząd Gminy Rzeczenica, GCKSTiR Rzeczenica oraz Biblioteka Publiczna Gminy Rzeczenica.
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Brzezie wspólnie z paniami z miejscowego koła gospodyń wiejskich przygotowują natomiast ognisko patriotyczne w Brzeziu. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17 na placu rekreacyjnym. W programie ciepła zupa, kiełbaski z grilla, kawa i herbata oraz dużo wspólnego śpiewania. O oprawę muzyczną zatroszczą się Włodzimierz Błoch oraz Młodzi Przyjaciele Muzyki.
Czytaj cały artykuł
Skip to content