Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny w ramach projektu „Zakochani w Brzeziu…”

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego realizowanego w ramach projektu  „Zakochani w Brzeziu. Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży”. Przez kilka miesięcy młodzi mieszkańcy Brzezia poznawali tajniki fotografii, mogli dowiedzieć się jak aparatem w który wyposażony jest telefon komórkowy robić zdjęcia, które będą mogły się podobać. Była też okazja do tego, żeby dowiedzieć się, jakie były początki fotografii. Ireneusz Czerniawski, fotograf z Czarnego, który prowadził zajęcia jest jednocześnie kolekcjonerem dawnych aparatów fotograficznych. Na jedno ze spotkań przywiózł je ze sobą.

Oczywiście najważniejszą częścią warsztatów były wyprawy w plener, w trakcie których młodzi mieszkańcy Brzezia robili zdjęcia. Te najlepsze były oceniane podczas piątkowego konkursu. W jury znaleźli się Marcin Szulc, wójt gminy Rzeczenica oraz Marian Greczyło i Eugeniusz Kosarczuk – radni gminy Rzeczenica a jednocześnie przedstawiciele nieformalnej grupy „Razem dla Brzezia”, która była beneficjentem projektu.

Po długiej dyskusji wyłoniono zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła Kamila Myszka, a kolejne Ewelina Matea i Julia Borowik. Zarówno autorzy najlepszych prac, jak i osoby, które zostały wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe, na tym jednak nie koniec. W najbliższym czasie wydane zostaną widokówki z Brzezia. Znajdą się na nich najładniejsze ze zdjęć.

Uczestnicy projektu mają jeszcze szansę na dodatkową nagrodę książkową. Jeszcze dzisiaj na profilu FB „Zakochani w Brzeziu. Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży” zamieścimy kilkanaście zdjęć wykonanych podczas warsztatów. Przy zamieszczonych w przypadkowej kolejności zdjęciach nie będzie informacji o tym, kto jest ich autorem, to zdradzimy dopiero po zakończeniu internetowego konkursu, który będzie polegał na zdobyciu jak największej ilości polubień.

Przypomnijmy, że warsztaty są realizowane w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie 2020”. Jest to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy.

#dzialajlolalnie

#lgdnaszyjnikpolnocy

#PolskoAmerykanskaFundacjaWolnosci

#AkademiaRozwojuFilantropiiwPolsce

Czytaj cały artykuł
Skip to content