Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Tak będziemy świętowali Gminny Dzień Dziecka. Uwaga!!! Zmiana lokalizacji w Rzeczenicy

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13
Już jutro sobota i bardzo ważny dzień dla najmłodszych mieszkańców gminy Rzeczenica. Wspólnie z klaunem, który z balonów potrafi wyczarować niemalże wszystko, z myszką Mickey, bocianem i biedronką – wyruszymy w podróż po gminie Rzeczenica. Odwiedzimy 9 miejscowości. W każdej z nich zatrzymamy się na chwilę, aby spotkać się z dziećmi. Będzie dużo dobrej muzyki, bańki mydlane i słodkie upominki.
Miło nam poinformować, że w podróż po gminie Rzeczenica wyruszą z nami strażacy z OSP Rzeczenica. Dla najmłodszych będzie to okazja do tego, żeby z bliska zobaczyć wóz strażacki.
Na dłużej zatrzymamy się w Rzeczenicy. Tutaj zaplanowaliśmy kilka konkursów z upominkami. Szczególnie zapraszamy do udziału w „I Rzeczenickim wyścigu ślimaków”. Dobra zabawa gwarantowana, a każdy z uczestników, bez względu na to, które miejsce zajmie jego ślimak, otrzyma certyfikat potwierdzający udział w zawodach.
W wyścigu będą brały udział ślimaki winniczki. Młodzi mieszkańcy gminy, którzy zechcą wystawić zawodnika, będą mogli przynieść swojego zawodnika, my postaramy się dostarczyć około 20 ślimaków dla osób, które swoich reprezentantów nie będą miały. Ważne jest to, że każdy z „trenerów” (lub jego opiekun) podpisze zobowiązanie, że po zakończonym wyścigu, jego zawodnik zostanie wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.
Na czym będą polegały zawody? Na środku specjalnego banneru wyznaczone zostanie pole startu na którym będą ustawieni zawodnicy. Każdy z nich będzie miał swój numer startowy, a trenerzy będą mogli nadać imię swoim zawodnikom. Po sygnale startu ślimaki wyruszą przed siebie a wygra ten, który jako pierwszy przekroczy linię mety.
Każdy z trenerów otrzyma certyfikat udziału w zawodach, najlepsi zostaną nagrodzeni. Zawody rozegramy w dwóch kategoriach wiekowych 0-10 lat i 11-18 lat. O szczegółach będziemy informowali przed samym wydarzeniem.
Naszym gościem podczas spotkania ze ślimakami w Rzeczenicy będzie leśnik, który opowie dzieciom o zwyczajach zwierząt.
Przypominamy harmonogram sobotniej wyprawy po gminie Rzeczenica.
Godz. 13:00 – Zalesie (plac zabaw)
Godz. 13:30 – Gockowo (teren zielony za pałacem)
Godz. 14:00 – Breńsk (plac zabaw)
Godz. 14:45 Olszanowo (teren przy świetlicy)
Godz. 15:20 – Gwieździn (plac zabaw)
Godz. 16:20 – Pieniężnica (teren przy świetlicy)
Godz. 16:50 – Brzezie (plac zabaw – boisko)
Godz. 17:35 – Międzybórz (teren przy świetlicy)
Godz. 18:30 Rzeczenica (boisko Orlik)
Tak huczne obchody Gminnego Dnia Dziecka będą możliwe dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas spotkań z dziećmi, będzie prowadzona akcja informacyjna dla dorosłych. Będziemy zachęcali nieprzekonanych do szczepień przeciwko Covid-19.
Czytaj cały artykuł
Skip to content