Tysiąc widokówek z Brzezia już jest. W sobotę wmurowanie kapsuły czasu

W końcu – mamy je. Pierwsze od kilkudziesięciu lat widokówki z Brzezia są już gotowe. Autorami zdjęć, które się na nich znalazły są młodzi mieszkańcy miejscowości – uczestnicy warsztatów fotograficznych pt „Zakochani w Brzeziu”. Przypomnijmy, że projekt sfinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy.

Powstały dwie wersje widokówek. Nakład każdej z nich to 500 sztuk. Osoby, które zechciałyby otrzymać je na pamiątkę będą miały na to szansę już 12 grudnia. Właśnie tego dnia (sobota) o godz. 10 przy świetlicy w Brzeziu wmurowana zostanie kapsuła (a w zasadzie walizka) czasu. Znajdą się w niej widokówki z autografami autorów zdjęć, będą też gazety „Dziennik Człuchowski” oraz „Biuletyn Gminy Rzeczenica” z artykułami na temat projektu. Do środka włożymy również pendrive ze zdjęciami wykonanymi podczas warsztatów oraz nagraniami radiowymi poświęconymi projektowi. W kapsule, która zostanie zamknięta na 20 lat schowamy również maseczkę – symbol roku 2020. Zamurowaniu kapsuły towarzyszyć będzie wystawa zdjęć zrobionych przez uczestników zajęć. Ponieważ ze względu na przepisy nie możemy zorganizować normalnego wernisażu, będzie to jedynie wystawa plenerowa, trwająca raptem przez kilkadziesiąt minut. Od poniedziałku – 14 grudnia zdjęcia będzie można jednak zobaczyć przy okazji odwiedzin biblioteki w Brzeziu.