Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Wielkie gotowanie z mistrzynią w małym Olszanowie

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13
Pierogi, karkówka, lazania, żeberka, sałatka śledziowa… – to tylko niektóre z potraw przygotowanych przez mieszkanki Olszanowa, uczestniczki projektu pt. „Olszanowo gotuje zdrowo i żyje na sportowo”. 15 mieszkanek sołectwa od kilku miesięcy uczestniczy w zajęciach kulinarno-tanecznych. Panie wymieniają się przepisami, a w sobotę miały okazję zawalczyć w konkursie kulinarnym. Przygotowano siedem potraw, które oceniane były przez @Sylwia Garska-Chmarycz, która zajęła drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji telewizyjnego Master Chefa, Marcina Szulca, wójta gminy Rzeczenica oraz Katarzynę Paczkowską z MoniQ Catering w Człuchowie.
Jurorzy jednogłośnie uznali, że najsmaczniejszą z potraw była karkówka przygotowana przez Marię Brzozowską-Johansen, drugie miejsce zajęła Wioletta Nowak, która przygotowała lazanię, trzecie Agnieszka Nowak za żeberka.
Po ocenie konkursu do dzieła przystąpiła Sylwia Garska-Chmarycz, która wspólnie z mieszkańcami Olszanowa przygotowała krewetki w sosie rosemary oraz zupę bouillabaisse z krewetkami, małżami, łososiem… Większość osób zaproszonych na to wyjątkowe spotkanie w świetlicy w Olszanowie po raz pierwszy miała okazję skosztować jadalnego złota, zobaczyć jak powstaje oliwa pietruszkowa, czy też obrać krewetkę. Trwająca około dwóch godzin lekcja gotowania zakończyła się wspólną konsumpcją – zarówno przystawka w postaci krewetek, jak i francuska zupa rybna przypadły do gustu wszystkim, nawet tym, którzy do fanów owoców morza i ryb nie należą.
Projekt pod nazwą „Olszanowo gotuje zdrowo i żyje na sportowo” jest realizowany w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie 2021”. Jest to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy.
Czytaj cały artykuł
Skip to content