Wspólne szkolenie w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury

Przez dwa dni grupa pracowników Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy uczestniczyła w szkoleniu pt. „Projektowanie oferty kulturowej on-line”. Było ono realizowane w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Przypomnijmy, że GCK w Rzeczenicy otrzymało 153 tys. zł dofinansowania z tego projektu.

Podczas szkolenia dokonano między innymi diagnozy zasobów (osobowych, sprzętowych, programowych…) grantobiorcy, wygenerowano i zaprojektowano nowe działania oraz przedstawiono podstawy budowania publiczności. Jednym z najważniejszych punktów szkoleniowych było jednak zapoznanie się z narzędziami, które mogą być bardzo przydatne w pracy on-line. Prowadząca szkolenie Anna Wróblewska zapoznała uczestników szkolenia z takimi narzędziami jak:

Swiftscribo;

Padlet;

Teams;

Trello;

Nearpod;

Wakelt;

Kohoot;

Blooked;

Voki;

Avatar maker;

Incredi box;

Tych narzędzi było oczywiście zdecydowanie więcej – każde z nich powinno usprawnić pracę centrum kultury. W najbliższych miesiącach zaprosimy młodzież z gminy Rzeczenica do wspólnej pracy przy wykorzystaniu przynajmniej niektórych z nich.

Niebawem przystąpimy do zakupu sprzętu, który posłuży nam do otwarcia GCKSTiR na wirtualną rzeczywistość. O szczegółach będziemy jednak informowali na początku przyszłego roku.