Zapraszamy do udziału w Święcie Gminy Rzeczenica

Sporo będzie się działo 9 lipca w gminie Rzeczenica. Tego dnia zaplanowano kolejne Święto Gminy. Atrakcji nie zabraknie i wszyscy, którzy będą chcieli się dobrze bawić, będą mieli do tego okazję.

Co zatem będzie się działo w sobotę 9 lipca w gminie Rzeczenica? Podobnie jak przed rokiem pierwszym punktem programu będzie Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rzeczenica. Będzie on rozgrywany od godz. 10:00 na boisku przy plaży w Rzewnicy. Rywalizowały będą drużyny dwuosobowe. Ci, którzy chcieliby dołączyć do rozgrywek mogą to jeszcze zrobić kontaktując się z Pauliną Buczko pod numerem telefonu 501 464 746. Na zgłoszenia czekamy do końca tygodnia (3 lipca).

O godzinie 17:00 na boisku przy amfiteatrze w Rzeczenicy rozpocznie się letni festyn. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci między innymi – 3 dmuchane zamki, zabawa z animatorką, piniata…, ale nie tylko. Po kilku latach przerwy w Rzeczenicy wracamy do konkursu na najlepszego grilla. Do udziału w konkursie „Mistrzowie Grilla” zapraszamy reprezentacje wszystkich kół gospodyń wiejskich lub sołectw z terenu gminy Rzeczenica. Podczas konkursu zaplanowaliśmy przeprowadzenie dwóch konkurencji. Pierwsza z nich polega na upieczeniu mięsa (bądź innej potrawy – ryby, szaszłyka, kaszanki…) przygotowanej przez uczestników konkursu w domach, druga z konkurencji to grillowanie kiełbas dostarczonych przez organizatorów. Kiełbasy można oczywiście odpowiednio przyprawić i przygotować według swojej receptury. W tej konkurencji będzie o co walczyć – przewidziano nagrody finansowe w wysokości 500 zł (za I miejsce), 300 zł (II miejsce) i 200 zł (III miejsce).

Podczas festynu przy amfiteatrze przewidziano „Letni kiermasz”. Do udziału w nim zapraszamy osoby zajmujące się rękodziełem, producentów dekoracji, zabawek… a także panie z kół gospodyń wiejskich czy też przedstawicieli stowarzyszeń. Na zgłoszenia czekamy do końca tygodnia. Zgłaszać można się pod numerem telefonu 728 878 290. Oczywiście zapraszamy wystawców nie tylko z gminy Rzeczenica.

W planach mamy też „Konkurs psiej piękności”. O tym, czy zostanie on przeprowadzony zadecydują właściciele piesków – konkurs odbędzie się jeśli zgłoszonych zostanie minimum 6 piesków, w przeciwnym razie będzie on odwołany. Pieski będą walczyły o puchar oraz mnóstwo psiej karmy. Nie będą to jednak typowe wybory miss (mister) dog polegający na ocenie psiego piękna. Pieski będą miały do pokonania mały tor przeszkód, będą szukały też ukrytego skarbu. Dobra zabawa gwarantowana. Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia pod numerem tel. 728 878 290.

Podczas festynu swoje stoisko będzie miała Fundacja „Zakątek Sztuki”. Najmłodsi mieszkańcy gminy doskonale wiedzą, że to gwarancja dobrej zabawy z kredkami, farbkami i nie tylko. W tym roku dodatkową atrakcją będzie konkurs plastyczny. A skoro będzie konkurs, będą też atrakcyjne nagrody.

Dla uczestników festynu przygotowane będzie około 600 porcji grochówki oraz kiełbaski z grilla. Będą one serwowane za darmo. Pierogi, ciasta i inne smakołyki każdy będzie mógł nabyć na stoiskach kół gospodyń wiejskich oraz w punkcie gastronomicznym.

O godz. 19:00 w amfiteatrze rozpocznie się część koncertowa. Na początek zaprezentują się panowie z zespołu ITD, O godz. 20:00 w programie pt. „Felicita” wystąpią An Dreo e Karina, którzy zaprezentują największe przeboje włoskiego duetu Al Bano & Romina Power.

Po koncercie będzie czas na zabawę taneczną. Podobnie jak w ubiegłym roku przeboje do tańca będzie serwowała nam DJ Ola.

Co bardzo ważne – do godz. 20:00 festyn będzie odbywał się bez alkoholu.

Święto Gminy Rzeczenica organizuje Urząd Gminy Rzeczenica oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Naszymi partnerami są:

– My Rollo. Żaluzje i rolety

– West-Pol Teeuwissen