Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Zapraszamy na „Nasz mały PRL” – wyjazd do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Jak najlepiej spędzić długi sobotni wieczór? Gminne Centrum Kultury w Rzeczenicy zaprasza do wspólnej wyprawy na spektakl pt. „Nasz mały PRL” do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Ponieważ przedstawienie ma charakter komediowy – dobra zabawa gwarantowana.

Wyjazd zaplanowany jest w sobotę – 27 stycznia 2024 roku. Koszt przejazdu i biletu na spektakl to 80 zł. Zostały ostatnie wolne miejsca. Zapisywać można się w biurze GCK oraz pod numerem tel. 728 878 290.

Autorami spektaklu są Izabela Meyza i Witold Szabłowski. W obsadzie znaleźli się: Bożena Borek, Monika Bubniak (gościnnie), Igor Chmielnik,, Krzysztof Kluzik, Katarzyna Pałka (gościnnie), Wojciech Marcinkowski. Spektakl grany jest z muzyką na żywo. O czym jest sztuka? Poniżej cytujemy opis z materiałów promocyjnych teatru:

A gdyby tak stworzyć sobie dzisiaj swój mały PRL-u na własny użytek?

Tego wyzwania podejmują się Iza i Witek, którzy postanawiają przez pół roku udawać, że dalej mamy orła bez korony i zapis o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim w konstytucji, a Ludwik Waryński wciąż patrzy na nas ze stuzłotowego banknotu. Zamieszkują więc w wielkiej płycie, zamieniają laptopy na maszynę do pisania, GPS-a na starą mapę, a komórkę na telefon z tarczą. Przestawiają się z Ikei na meble z Zakładów Produkcji Mebli w Wyszkowie, z opla astry na FIATA 126P, z oliwy z oliwek na smalec ze świni, a z sushi – na bitki wołowe. Próbują zrealizować kartkę na wołowe z kością, wymienić dziesięć kilo gazet na papier toaletowy i regularnie wyłączają sobie wodę i prąd. Słowem – przenoszą się do PRL-u.

Chcą przyjrzeć się współczesnej Polsce przez pryzmat PRL-u i zastanowić się, ile z dawnego systemu zostało w nas do dziś.

Czy im się to uda? Czy możliwe jest odtworzenie atmosfery tamtych lat?

W końcu zawsze mogą ze swojego PRL-u wyjść, a Ci którzy żyli w tamtych czasach, takie możliwości nie mieli…”

Czytaj cały artykuł
Skip to content