Zaproszenie do udziału w IV Mistrzostwach Powiatu Człuchowskiego w Lepieniu Pierogów

IV Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Lepieniu Pierogów już w najbliższą sobotę. W tym roku do udziału w rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn. Jak zwykle o nagrody zawalczyć będą mogli nie tylko zarejestrowani uczestnicy zmagań, ale również widzowie. Podobnie jak w poprzednich latach odbędzie się Turniej Pierogożerców w którym wystartować będzie mógł dosłownie każdy. Co ważne – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też zgłaszać się do turnieju można już teraz. Zainteresowani mogą to zrobić dzwoniąc pod numer tel. 728 878 290. Zasady konkursu są proste. Uczestnicy turnieju będą mieli za zadanie zjedzenie (lub pochłonięcie) w ciągu 2 minut jak największej ilości pierogów przygotowanych przez panie z jednego z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Rzeczenica. To gwarancja tego, że pierożki będą pyszne, chociaż zbyt wiele czasu na delektowanie się smakiem uczestnicy tej konkurencji nie będą mieli.

Dla widzów przewidzieliśmy jeszcze jeden konkurs. Będzie on polegał na wymyśleniu nowej nazwy dla pierogów z ziemniakami i z twarogiem. Chętni do udziału w konkursie otrzymają od nas kupony na których będą mogli wpisać swoją autorską propozycję nazwania pierogów z twarogiem i ziemniakami. Najlepsze z tych nazw wybierze specjalnie powołana komisja, której przewodniczyć będzie Roksana Bogusz z Człuchowa. Pani Roksana jest organizatorem Półkolonii Wakacje 2024, które będą zorganizowane w terminach 8-12 lipca oraz 19-23 sierpnia w Człuchowie. Koszt półkolonii to 1200 zł, a voucher na pobyt dziecka będzie główną nagrodą w konkursie na nazwę pierogów. Oczywiście zwycięzca konkursu może podarować voucher znajomym, rodzinie… – chyba każdy ma wśród bliskich kogoś, kto chętnie skorzysta z takiej oferty.

Drużyny, które zgłosiły się do konkursu wezmą udział w trzech konkurencjach. Jedna z nich pt. „Najsmaczniejsze pierogi” będzie polegała na ocenie walorów smakowych produktów wykonanych wcześniej przez uczestniczki konkursu i przywiezionych do Rzewnicy. Druga z konkurencji – „Turniej lepienia pierogów” polega na ulepieniu pierogów z otrzymanych składników. Oceniany będzie czas i ilość wykonanych pierogów. Produkty wykonane podczas tej konkurencji przeznaczone będą do degustacji dla publiczności. Trzecia z konkurencji będzie polegała na ulepieniu i ugotowaniu jak największego pieroga.

W programie będą oczywiście warsztaty pierogowe dla dzieci. W roli kulinarnego eksperta, podobnie jak przed rokiem wystąpi Roksana Bogusz.

Dla dzieci będą też inne atrakcje – zamki dmuchane i stoisko Fundacji Zakątek Sztuki.

Pierogi to coś dla ciała, będzie jednak również coś dla ducha. Na rzewnickiej scenie wystąpią dzieci z przedszkola w Gwieździnie oraz ze szkoły w Rzeczenicy. Po zakończeniu części konkursowej, ale jeszcze przed rozdaniem nagród zaprosimy wszystkich na występ zespołu Szulerzy. Będzie to przedsmak tego, co już za kilka tygodni będzie można zobaczyć Festiwalu Boogie-Woogie w Człuchowie. Pochodzący z Inowrocławia zespół często gości podczas człuchowskiej imprezy – będzie gościem podczas festiwalu również w tym roku. Wcześniej jednak pojawi się w gminie Rzeczenica.

Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Lepieniu Pierogów nie mogłyby odbyć się, gdyby nie nasi partnerzy i sponsorzy. Od samego początku naszymi partnerami są:

Hotel Aubrecht Country Spa Resort w Koprzywnicy

Studio Stare Muzeum w Człuchowie

Woma Houseboat

Fajna Fabryka

W tym roku wspierają nas:

Westpol Teeuwisen

Restauracja Nad Jeziorem w Człuchowie

Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie

Nadleśnictwo Niedźwiady

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie

Gminna Biblioteka i Centrum Kultury w Przechlewie

Burmistrz miasta Człuchowa

Eko Jasińscy

Bank Spółdzielczy w Człuchowie

Gorzelnia Gwieździn

Ośrodek wypoczynkowy

Fundacja Zakątek Sztuki

Roksana Bogusz

Bardzo dużego wsparcia przy organizacji wydarzenia udzieliły nam:

Spółdzielnia Socjalna Klemens

Spółdzielnia Socjalna Zielone Tulipany

Centrum Integracji Społecznej „Szansa”

strażacy z OSP Rzeczenica, na których zawsze możemy liczyć.

Startujemy w sobotę, 8 czerwca o godz. 13:00 na polu namiotowym w Rzewnicy. Zapraszamy wszystkich, którzy tego dnia będą chcieli się świetnie bawić i skosztować najlepszych pierogów w powiecie.