Zaproszenie do udziału w Święcie Gminy Rzeczenica

Już tylko kilka dni pozostało do Święta Gminy Rzeczenica. W tym roku będziemy bawili się wspólnie 6 lipca. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Co będzie się działo?

Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczniemy (o godz. 9:00) Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rzeczenicy. Zgłosiło się kilkanaście dwuosobowych drużyn nie tylko z powiatu człuchowskiego, ale też z okolic Chojnic, Szczecinka czy Wałcza. Turniej rozgrywany jest na boisku do siatkówki znajdującym się przy zejściu na plażę w Rzewnicy.

Główne wydarzenia związane z tegorocznym Świętem Gminy Rzeczenica będą odbywały się jednak tradycyjnie – na boisku przy ul. Czarnej w Rzeczenicy oraz w przylegającym do niego amfiteatrze. Startujemy o godz. 16:00. Wówczas wystartuje zabawa na dmuchańcach, będą też konkursy dla dzieci prowadzone przez pracowników GCKSTiR. Już od godz. 16 będzie serwowana bezpłatna grochówka dla wszystkich. Ci, którzy będą mieli ochotę coś więcej, będą mogli kupić coś pysznego do jedzenia na stoiskach handlowych. Oprócz tych gastronomicznych będą też punkty z zabawkami, rękodziełem i inne.

O godz. 17:00 rozpocznie się konkurs pt. „Mistrzowie grilla”. Drużyny, które w nim wystartują będą mogły wziąć udział w dwóch konkursach. Pierwszy z nich będzie polegał na przygotowaniu dowolnej potrawy, która będzie mogła być przygotowana w domach (świetlicach…) a na miejscu poddana jedynie obróbce termicznej. Druga z konkurencji będzie polegała natomiast na przygotowaniu i ugrillowaniu kiełbas przygotowanych przez organizatorów.

O godz. 17 rozpoczną się zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorkę. Wydawane będą też darmowe kiełbaski dla wszystkich.

Na godz. 18:30 zaplanowano pierwszy z koncertów. Na scenie pojawią się panie z zespołu Zadry, których mieszkańcom gminy Rzeczenica bliżej nie trzeba przedstawiać. Ogłoszenie wyników konkursów zaplanowane jest na godz. 19:15. Wówczas dowiemy się kto został mistrzem wielkiego grillowania, nagrody otrzymają też dzieci – zwycięzcy konkursów.

Gwiazdą tegorocznego Święta Gminy Rzeczenica będzie zespół „Perfekcyjne Przeboje”. W ich wykonaniu usłyszymy takie przeboje jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”… i wiele innych piosenek z repertuaru zespołu Perfect. Koncert rozpocznie się około godz. 20:00.

Po koncercie, około godz. 21:30 rozpocznie się nocna zabawa taneczna którą poprowadzi DJ Dominic z Człuchowa.

Czytaj cały artykuł
Skip to content