Zaproszenie do Zalesia na Dożynki Gminy Rzeczenica 2022

Zalesie będzie w tym roku miejscem Dożynek Gminnych.

W sobotę w tej niewielkiej miejscowości w sołectwie Breńsk będzie się sporo działo.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej zabawy.

Początek oficjalnych uroczystości o godz. 15.

Wówczas to odbędzie się uroczysta msza święta, którą odprawi ksiądz kanonik Wojciech Przybylski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Mikołaja w Rzeczenicy. Starostami tegorocznego święta plonów są Państwo Dominika i Adam Osiurak.

Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi powitanie oraz dzielenie chlebem. Wówczas będzie będzie można obejrzeć wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa Rzeczenica, Gwieździn, Międzybórz, Pieniężnica, Brzezie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Breńsku.

Będzie to też czas gdy każdy będzie mógł skosztować pysznej grochówki. Będą też pierogi, kiełbaska z grilla, chleb ze smalcem, kawa, herbata, ciasto.

Swoje stoiska będą miały panie z kilku kół gospodyń wiejskich, podczas dożynek będzie można kupić też miody z pasieki Piotra Mielniczka z Rzeczenicy.

Jednym z partnerów wydarzenia jest Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie. W namiocie leśników będzie można skosztować smakołyków prosto z lasu.

Pierwsza część tegorocznych dożynek będzie również czasem na pracę komisji konkursowych, które będą wybierały najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejszy jabłecznik.

O godzinie 17:00 rozpocznie się turniej sołectw. Odbędzie się on już po raz piętnasty. W tym roku udział w nim zadeklarowało sześć drużyn. Na razie nie podamy szczegółów, ale możemy zdradzić nazwy konkurencji. Będą to: „Żółwia sztafeta”, „Kopciuszek”, „Gdy widzę słodycze to…”, „Wyścig z dynią”, „Wirówka”.

Równolegle z turniejem sołectw będą odbywały się atrakcje dla dzieci. Będą zamki dmuchane oraz Animacje-Rewelacje. Będzie też wóz strażacki z Prywatnego Muzeum Pożarniczego w Gwieździnie.

Turniej sołectw zakończy się przed godziną 19, wówczas też rozpoczną się występy artystyczne. Wystąpią zespoły ITD oraz Zadry.

O godzinie 20:30 zaplanowano początek koncertu Lui. Luiza Gawrońska to wokalistka z Sokola koło Czarnego. Mimo młodego wieku ma za sobą sporo osiągnięć, a „Przypadkiem” – jej debiutancki singiel często można usłyszeć na antenie Radia Weekend.

Po koncercie, około godziny 21:30 rozpocznie się dyskoteka. Poprowadzi ją DJ CLOUD. Zabawa potrwa do godz. 02:00.

Atrakcji podczas Dożynek Gminy Rzeczenica będzie więcej. Gorąco zapraszamy wszystkich – nie tylko mieszkańców gminy Rzeczenica, ale również gości. W tym miejscu chcemy podziękować naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym przeprowadzenie wydarzenia jest możliwe.

Dziękujemy szczególnie:

– Nadleśnictwu Czarne Człuchowskie

– Firmie Westpol Teeuwissen sp. z o.o.

– Firmie Promar sp. z.o.o.

– Bankowi Spółdzielczemu w Człuchowie/ o. Czarne

– Firmie Goodvalley

– Urzędowi Gminy Rzeczenica

– Spółdzielni Socjalnej „Klemens”