Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

Zaproszenie na wystawę dawnych aparatów fotograficznych

Warning: Undefined array key "mode" in /usr/home/DaRu2222/domains/gckrzeczenica.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

„Od dagerotypu do smartfona” – to tytuł niezwykłej wystawy, którą od piątku 15 października będzie można oglądać w siedzibie Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji przy ul. Lipowej 1 w Rzeczenicy. Po raz pierwszy szerszej publiczności udostępnione zostaną zbiory Ireneusza Czerniawskiego, fotografa z Czarnego. Ma on w swojej kolekcji  około stu aparatów fotograficznych, które powstały na przestrzeni około 130 lat. Najstarszy z nich – aparat miechowy pochodzi z roku 1890. Część tej wyjątkowej kolekcji będzie można zobaczyć na wystawie w GCK.

Oprócz aparatów na wystawie prezentowane będą również dawne widokówki z Czarnego, które Ireneusz Czerniawski również kolekcjonuje. Zbiór pana Ireneusza oraz Benedykta Lipskiego posłużył zresztą do wydania albumu „Czarne w starej fotografii”.

Miłośnicy fotografii podczas spotkania będą mogli pobrać  formularz zgłoszeniowy do konkursu pt. „Gmina Rzeczenica w obiektywie”. Przypomnijmy, że najładniejsze zdjęcia zostaną opublikowane w kalendarzu gminy Rzeczenica na rok 2022.

Początek wystawy w piątek 15 października o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny, na osoby, które pojawią się na wernisażu będzie czekała kawa i słodki poczęstunek.

Czytaj cały artykuł
Skip to content